Ndërlidhjet

BERLIN


Kancelari gjerman Gerhard Schroeder tha se bisedimet e sotme me partinë e rivales konservatore Angela Merkel kanë treguar se "ka bazë" për koalicionin e dy forcave më të mëdha të vendit.
"Kemi vendosur që në mënyrën e duhur të diskutojmë për ndikimin e koalicionit të gjerë në punën e parlamentit dhe qeverisë" tha Schroeder.
Ndërkaq Merkel tha se samiti i nesërm do të jetë kyç për vendimin përfundimtar për këtë çështje.
XS
SM
MD
LG