Ndërlidhjet

UASHINGTON


Nënsekretari amerikan për Çështje Politike Nicholas Burns javën e ardhshme do të vizitojë Ballkanin, njoftoi Departamenti i Shtetit.
Statusi final i Kosovës është "çështje e rëndësishme para nesh dhe para bashkësisë ndërkombëtare" tha zëdhënësi Sean McCormack.
Ai tha se beson që Burns do të udhëtojë në rajon gjatë javës së ardhshme, por nuk dha detaje të tjera.
XS
SM
MD
LG