Ndërlidhjet

VJENË


Presidenti i Shqipërisë Alfred Moisiu e filloi vizitën dy-ditëshe në Austri, në kuadër të përpjekjeve për të rritur investimet austriake në Shqipëri.
Gjatë vizitës, presidenti shqiptar do të takohet me homologun austriak Heinz Fischer, me kancelarin Wolfgang Schyssel dhe me biznesmenë austriakë.
Pritet që gjatë bisedimeve të diskutohet edhe çështja e Kosovës.
XS
SM
MD
LG