Ndërlidhjet

BERLIN


Kancelari Gerhard Schroeder dhe udhëheqësja konservatore Angela Merkel sot pritet të vendosin se kush do t'i prijë Gjermanisë pas zgjedhjeve të fundit.
Socialdemokratët e dhe Kristiandemokratët janë deklaruar të gatshëm të formojnë koalicionin e gjerë, por dy palët nuk janë dakorduar kush do të jetë kancelar i ri.
XS
SM
MD
LG