Ndërlidhjet

BRUKSEL


Komisioneri evropian për zgjerimin, Oli Rehn, ka mirëpritur vendimin e parlamentit serb të Bosnjës që të pranojë kërkesat e Bashkimit Evropian për reformimin e forcave policore në Bosnjë.
Megjithatë Rehn nuk ka përmendur ndonjë datë kur do mund të fillonin bisedimet për marrëveshjen e asocim stabilizimit mes Sarajevës dhe Brukselit.
Rehn ka kërkuar krijimin e një force të përbashkët policore për gjithë Bosnjë Hercegovinën.
XS
SM
MD
LG