Ndërlidhjet

SOFJE


Diplomatët amerikanë dhe bullgarë kanë filluar bisedimet për vendosjen e trupave dhe bazave amerikane në Bullgari, si pjesë e planit të Pentagonit për të krijuar baza të reja, në Evropën Lindore.
Robert Loftis, këshilltar i lartë në Departamentin e Shtetit, ka deklaruar se është ende herët të thuhet se ku do vendosen bazat e reja.
XS
SM
MD
LG