Ndërlidhjet

BAGDAD


Nga një sulm vetvrasës pranë Ministrisë së Naftës në Irak kanë vdekur së paku 10 persona dhe janë palgosur tetë të tjerë. Po sot në një tjetër incident është vrarë një ushtar amerikan.
Në të tjera zhvillime janë shtuar shpresat se arabët sunitë do të marrin pjesë në referendumin për kushtetutën që është paraparë për 15 tetor.
XS
SM
MD
LG