Ndërlidhjet

GJENEVË


Sekretari i Përgjithshëm i OKB-së Kofi Annan i cilësoi "serioze" krizat me refugjatët dhe bëri thirrje për aksione të përbashkëta në çështjen e emigracionit. Komentet e tij u bënë në kohën kur misioni i Bashkimit Evropian shkoi në Maroko dhe në enklavat spanjolle për të vlerësuar çështjen e emigracionit ilegal në vendet e Bashkimit Evropian.
XS
SM
MD
LG