Ndërlidhjet

TIRANË


Në Tiranë po mbahet Kongresi i jashtëzakonshëm i Partisë Socialiste. Me moton "një anëtar, një votë" Kongresi po vazhdon debatet me dyer të mbyllura për përcaktimin e kandidatëve që do të garojnë për postin e kryetarit të Partisë Soacialiste.
Edi Rama, kryetari i bashkisë së Tiranës dhe ish presidenti Rexhep Meidani janë dy kandidatët kryesor për kryetar të partisë, pas dorëheqjes së Fatos Nanos.
XS
SM
MD
LG