Ndërlidhjet

DNEPROPETROVSK, UKRAINË


Në takimin e Grupit të dytë të kualifikimeve për kampuionatin evropian në vitin 2006, Ukraina dhe Shqipëria luajtën baras 2:2. Golat për ekipin vendës i shënuan Shevçenko dhe Rotan ndërsa të dy golat për Shqipërinë i dha Bogdani. Takimi u zhvillua para 50 mijë shikuesve.
XS
SM
MD
LG