Ndërlidhjet

ANKARA


Turqia reagoi me shpejtësi për të mbajtur nën kontroll rastet e para të gripit të shpezëve. Një fermë me 2.000 gjela deti të ngordhur nga gripi, në krahinën Balikesir, u vendos në karantinë. Sipas ekspertëve të shëndetësisë, përhapja e gripit dhe rreziku nga bartja e saj tek njerëzit, paraqet rrezikun më të madh shëndetësor në botë. Ndërkohë, Sekretari amerikan për shërbimet shëndetësore, Mike Leavitt fillon turneun 10 ditor në Azinë Juglindore, për të shqyrtuar mënyrat e luftimit të virusit.
XS
SM
MD
LG