Ndërlidhjet

BAGDAD


Ministri i jashtëm i Irakut Hoshyar Zebari citohet të ketë thënë se refuzimi i projekt Kushtetutës do ta çonte Irakun në kaos. Ai tha për mediat britanike se kushtetuta do të legjitimonte autoritetet e reja, do të përfundonte kryengritjen dhe do të stabilizonte vendin. Grupet e arabëve synni u bënë thirrje dje, votuesve që të refuzojnë referendumin e 15 tetorit.
XS
SM
MD
LG