Ndërlidhjet

PENJAN


Zyrtarë të Rusisë dhe Kinës diskutojnë sot me përfaqësuesit e Koresë Veriore lidhur me marrëveshjen e kohëve të fundit për programet bërthamore të Penjanit. Statusi i marrëveshjes është përfshirë nga dyshimet pasi Korea Veriore paralajmëroi se nuk do të heq dorë nga arsenali bërthamor derisa Shtetet e Bashkuara të mos përmbushin obligimet e marrëveshjes.
XS
SM
MD
LG