Ndërlidhjet

VARSHAVË


Në Poloni sot po votohet për presidentin e ri të vendit. Kandidatë kreysor janë Donald Tusk dhe konservatori Lech Kaczynski. Rreth 30 milionë persona kanë të drejtë vote, për presidentin që do të zëvendësojë Aleksander Kvasnievskin.
XS
SM
MD
LG