Ndërlidhjet

BERLIN


Kancelari gjerman Gerhard Schroeder dhe liderja konservatore Angela Merkel takohen sonte, për të diskutuar se kush do të udhëheq Gjermaninë, pas zgjedhjeve të fundit parlamentare, të cilat nuk dhanë një fitues të qartë. Zyrtarët nga të dy partitë thanë se nga ky takim do të dilet me një marrëveshje. Të dy, Schroeder dhe Merkel synojnë postin e kancelarit.
XS
SM
MD
LG