Ndërlidhjet

ZAGREB


Komisioneri për Zgjerim i Bashkimit Evropian Olli Rehn kërkoi që Kroacia të angazhohet për kthimin e refugjatëve të luftës dhe garantimin e të drejtave të minoriteteve. Gjatë vizitës në Zagreb, ai gjithashtu e paralajmëroi Kroacinë se duhet të vazhdojë përpjekjet për arrestimin e Ante Gotovinës, i cili kërkohet nga Tribunali i Hagës.
XS
SM
MD
LG