Ndërlidhjet

TIRANË


120 trupa ushtarake të Shqipërisë u nisën sot për në Irak, ku do të zëvendësojnë kontigjentin e deri tanishëm. Gjatë gjashtë muajve të ardhshëm ata do të shërbejnë nën komandën amerikane. Të pranishëm në ceremoninë e sotme ishin Ministri i Mbrojtjes Fatmir Mediu si dhe ambasadorja amerikane Marcie Ries.
XS
SM
MD
LG