Ndërlidhjet

KIEV


Qindra hebrenj ndezën qirinj dhe u lutën në luginën Babi Jar, ku gjatë Luftës së Dytë Botërore, nga nazistët u vranë dhjetëra mijëra hebrenj. Më shumë se 33.700 hebrenj u vranë brenda disa ditësh në atë vend në vitin 1941.
XS
SM
MD
LG