Ndërlidhjet

PODGORICË


Kryeministri i Malit të Zi Millo Gjukanoviq e ftoi Organizatën për Bashkëpunim dhe Siguri në Evropë që të ndihmojë përgatitjet për referendumin për pavarësi nga shteti i përbashkët me Serbinë. Gjukanoviq tha se kjo do të garantonte standarde të larta demokratike, në votimet e planifikuara për vitin e ardhshëm. Ai tha se referendumi do t'i kontribuonte stabilitetit rajonal.
XS
SM
MD
LG