Ndërlidhjet

BAGDAD


90 kryengritës janë vrarë në operacionin e ditëve të fundit të forcave amerikane në Irakun Perëndimor, tha qeveria irakiane. Ndërkaq, 2 civilë u vranë sot në Bagdad dhe 1 marins amerikan në Ramadi. Ndërkohë, Ministri i jashtëm i Irakut Hoshyar Zebari citohet të ketë thënë se refuzimi i projekt Kushtetutës, me 15 tetor do ta çonte Irakun në kaos.
XS
SM
MD
LG