Ndërlidhjet

ISLAMABAD


Agjencia e Kombeve të Bashkuara për fëmijët vlerësoi se numri i viktimave nga tërmeti në Pakistan është ndërmjet 30.000 dhe 40.000. Në Pakistan edhe sot vazhdojnë përpjekjet për gjetjen e të mbijetuarve nga tërmeti i së shtunës.
Presidenti i Shteteve të Bashkuara George Bush ndërkaq, premtoi ndihmë për Pakistanin.
"Dëshirojmë të ndihmojmë në çfardo mënyre që mundemi. Tani më, ne kemi filluar të dërgojmë para dhe paisje të nevojshme për Pakistanin" tha Bush.
XS
SM
MD
LG