Ndërlidhjet

UASHINGTON


Sekretarja amerikane e Shtetit Condoleezza Rice fillon sot turneun në Kirgizi, Afganistan, Kazakistan dhe Taxhikistan. Asistenti i Sekretarit të Shtetit për çështje të Evropës dhe Evroazisë Dan Fried, tha se interesa amerikane rajonale konsiderohen lufta kundër terrorizmit dhe zhvillimi i demokracisë.
XS
SM
MD
LG