Ndërlidhjet

GAZË


3 palestinezë u vranë nga ushtarët izraelitë në kufirin ndërjet Izraelit dhe Gazës, me dyshimin se janë militantë. Mirëpo, mjekët palestinezë thanë se ata ishin të pa armatosur. Ndërkohë, kryeministri i Izraelit Ariel Sharon dhe lideri palestinez Mahmoud Abbas pritet që nesër të zhvillojnë takimin e parë, që nga muaji qershor.
XS
SM
MD
LG