Ndërlidhjet

BERLIN


Liderja konservatore Angela Merkel duket se do të jetë femra e parë në Gjermani, në postin e kancelarit. Zyrtarët e partisë së saj dhe të kancelarit të deritashëm Gerhard Schroeder thanë se ata janë pajtuar që Merkel të udhëheq qeverinë e "koalicionit të madh".
Njoftimi zyrtar pritet më vonë gjatë ditës, pas përfundimit të takimit ndërmjet dy liderëve.
XS
SM
MD
LG