Ndërlidhjet

VARSHAVË


Në Poloni, do të mbahet raundi i dytë i zgjedhjeve presidenciale, pasi asnjëri nga 12 kandidatët nuk mori dje shumicën e votave. Në garë do të jenë Donald Tusk dhe Lech Kaczynski.
"Dua të falenderoj të gjithë ata që dolën në votime. E di se është shumë e vështirë të votohet sot për politikanët në Poloni" tha Donald Tusk. Raundi i dytë i votimeve do të mbahet me 23 tetor.
XS
SM
MD
LG