Ndërlidhjet

ISLAMABAD


Numri i viktimave nga tërmeti i fundjavës në Pakistan llogaritet të jetë mes 30 mijë e 40 mijë njerëz, ka bërë të ditur UNICEF-i, fondi i Kombeve të Bashkuara për fëmijët. Numri i të plagosurve nga tërmeti ka shkuar në mbi 42 mijë.
Presidenti amerikan Bush dhe një numër udhëheqësish botëror i janë përgjigjur thirrjes për ndihmë të presidentit pakistanez Pervez Musharraf.
"Ne duam që të ndihmojmë në çdo mënyrë që të mundemi. Aktualisht kemi filluar të dërgojmë fonde, paisje dhe mallra që duhen për të ndihmuar popullin në Pakistan" tha Bush.
XS
SM
MD
LG