Ndërlidhjet

BAGDAD


Shpërthimi i një automjeti bombë shkaktoi vdekjen e tre policëve dhe tre civilëve në kryqytetin irakian Bagdad. Në një tjetër incident në Kirkuk katër policë u vranë dhe 10 të tjerë u plagosën.
Lidhur me zhvillimet politike po vazhdojnë bisedimet për të fituar mbështetjen e arabëve sunitë për projekt kushtetutën irakiane, për të cilën do votohet në referendumin e 15 tetorit.
XS
SM
MD
LG