Ndërlidhjet

MOSKË


Rusia ka asgjesuar 450 mijë zogjë për të parandaluar shpërndarjen e virusit të gripit të shpezëve, i cili ka prekur disa rajone në Siberi. Këto hapa kanë ardhur pasi raste të virusit në fjalë janë gjetur dhe në Rumani e Turqi.
XS
SM
MD
LG