Ndërlidhjet

PRISHTINË


Ministri i Jashtëm turk, Abdullah Gyl, po qëndron për një vizitë dyditëshe në Kosovë, ku do të takohet me përfaqësuesit më të lartë të institucioneve ndërkombëtare dhe vendore. Gyl do ta vizitojë edhe Mamushën, njësinë e re komunale, të banuar me shumicë turke, e cila është krijuar në kuadër të decentralizimit të pushtetit vendor në Kosovë.
XS
SM
MD
LG