Ndërlidhjet

BISHKEK


Sekretarja amerikane e Shtetit Condoleezza Rice shkoi në Kirgizi, që është vendi i parë që viziton gjatë turneut në Azinë Qëndore. Ajo merrë pjesë në tryezën e rrumbullaktë për reformat në Kirgizi si dhe do të takohet me presidentin dhe kryeministrin.
Nesër Rice do të vizitojë Kazakistantin, nga presidenti i të cilit paraprakisht ka kërkuar që të garantojë zgjedhje të lira presidenciale, me 4 dhjetor.
XS
SM
MD
LG