Ndërlidhjet

HAGË


3 ish oficerë serbë dolën sot para Gjykatës së Hagës, lidhur me masakrën e Vukovarit, të vitit 1991. Veselin Slivançanin, Mile Mrkshiq dhe Miroslav Radiq akuzohen për krime të luftës dhe krime kundër njerëzimit.
XS
SM
MD
LG