Ndërlidhjet

ATHINË


Shefi i diplomacisë shqiptare Besnik Mustafaj ka thënë se para fillimit të bisedimeve për statusin e Kosovës, është shumë me rëndësi të përcaktohet se e ardhmja e Kosovës do të jetë pavarësia.
"Mendoj se propozimi i Grupit Ndërkombëtar të Krizave për 'pavarësi të kushtëzuar' është më i drejti sepse krijon stabilitet", u ka deklaruar Mustafaj agjencive greke ANA dhe MPA, duke shtuar se pavarësia e kushtëzuar don të thotë që pas një kohe Kosova të bëhet e pavarur.
XS
SM
MD
LG