Ndërlidhjet

Lajm i jashtëzakonshëm

BAGDAD


Të paktën 50 njerëz e kanë humbur jetën në sulmet e sotme të kryengritësve në Irak.
Shpërthimi i teledirigjuar i një automjeti në një treg në Tal Afa, la të paktën 30 të vrarë dhe mbi 40 të plagosur.
Në Bagdad, në dy shpërthime vetëvrasëse, e humbën jetën të paktën 15 njerëz dhe 29 u plagosën.
Ushtria amerikane dhe zyrtarët irakianë kanë paralajmëruar rritje të dhunës në prag të referendumit për projekt kushtetutën e re më 15 tetor.
XS
SM
MD
LG