Ndërlidhjet

VLADIKAVKAZ


11 ushtarë rusë janë vrarë dhe 27 janë plagosur prej të dielës në luftimet në Çeçeni.
Një zyrtar i qeverisë promoskovite tha se 5 ushtarë u vranë dhe 17 u plagosën dje në vargun e sulmeve në mbarë Çeçeninë, kurse viktimat tjera ranë në luftimet me kryengritësit çeçenë.
XS
SM
MD
LG