Ndërlidhjet

PRISHTINË


Një pjesë e shkollave, sidomos në qytetin e Prishtinës, sot kanë rifilluar mësimin, pasi për një javë kanë mbajtur grevë duke kërkuar zbatimin e marrëveshjes së nënshkruar me qeverinë për nivelimin e pagave. Sindikalistët tani kanë akuzuar qeverinë se ka filluar presionet dhe kërcënimet ndaj arsimtarëve grevistë për t’i larguar nga puna nëse vazhdojnë grevën.
Ndërsa disa dhjetëra punëtorë të Ministrisë së Shërbimeve Publike kanë vazhduar edhe sot protestën para Ministrisë në fjalë.
XS
SM
MD
LG