Ndërlidhjet

Lajm i jashtëzakonshëm

BEOGRAD


Situata në Kosovë ka qenë në qendër të takimit të Ministrit të Jashtëm të Turqisë, Abdullah Gyl, me presidentin e Serbisë Boris Tadiç. Gyl po qëndron në Beograd pas vizitës që dje i bëri Kosovës, ku u takua me drejtues të lartë vendorë e ndërkombëtarë.
Gyl në Beograd do takohet dhe me presidentin serbo-malazez, Maroviç si dhe me ministrin e jashtëm, Drashkoviç.
XS
SM
MD
LG