Ndërlidhjet

KABUL


Pesë punonjës humanitarë afganë dhe gjashtë policë janë vrarë në sulme të ndara në Afganistan. Në orët e para të ditës militantët kanë sulmuar rezidencën e ambasadorit kanadez në Afganistan, por nuk ka pasur të lënduar.
Nga ana tjetër burimet amerikane njoftojnë se kanë bombarduar bazat e talibanëve në provincën e Uruzganit, çfarë ka shkaktuar vrasjen e 10 militantëve.
XS
SM
MD
LG