Ndërlidhjet

BAGDAD


Nga një sulm vetvrasës në qytetin Tal Afar të Irakut kanë humbur jetën 35 persona dhe janë plagosur 35 të tjerë. Sulmi ndodhi pranë një qendre rekrutimi të ushtrisë.
Lidhur me zhvillimet politike në vend presidenti irakian, Jalal Talabani, bëri të ditur se udhëheqësit kryesorë politikë të vendit kanë rënë dakord për shtesat kushtetutese që do të mund të siguronin një mbështetje sa më të gjerë për kushtetutën që do votohet të shtunën. Votimi për kushtetutën vjen në një kohë kur kryengritësit kanë shtuar sulmet.
XS
SM
MD
LG