Ndërlidhjet

LONDËR


Bota nuk do ta eleminojë varfërinë nëse nuk i jep fund diskriminimit kundër grave dhe të rinjve, ka bërë të ditur Fondi i Kombeve të Bashkuara për Popullsinë.
Të njëjtat burime njoftojnë se mbi gjysmë milionë gra vdesin çdo vit nga shkaqe plotësisht të parandalueshme gjatë shtatzanisë.
XS
SM
MD
LG