Ndërlidhjet

BEOGRAD


Është dëbuar nga Kanadaja për në Beograd Dejan Demiroviç, ish polic serb i njësitit të "Skorpionëve", i akuzuar për vrasjen e 19 civilëve shqiptarë në Podujevë në mars të vitit 1999. Në mesin e viktimave ka pasur dhe gra e fëmijë.
Demiroviç dhe Sasha Cvjetan janë dënuar në qershor me 20 vjet burg nga gjykata e Beogradit.
XS
SM
MD
LG