Ndërlidhjet

DUSHANBE


Sekretarja amerikane e Shtetit Condoleezza Rice mbërriti në Taxhikistan. Pas takimit me ministrin e Jashtëm Talbak Nazarov, Rice tha se kanë diskutuar përpjekjet e përbashkëta në luftën kundër terorrizmit.
"Folëm për bashkëpunimin tonë në luftën kundër terrorizmit dhe kundër narkotikëve, si dhe për nevojën që ta mbështesim Afganistanin që të zhvillohet si një vend demokratik, dhe kurrë më të mos jetë platformë për sulmet terorriste", tha Rice.
Taxhikistani është ndalesa e fundit në turneut të sekretares së shtetit në Azinë Qendrore.
XS
SM
MD
LG