Ndërlidhjet

BRUKSEL


Veterinarët evropianë po zhvillojnë takim urgjent rreth rrezikut pas shpërthimit të gripit të shpezëve në Turqi dhe Rumani. Zyrtarët mjekësor janë të brengosur se gripi i shpezëve mund të transformohet në formën që prek më lehtë njerëzit dhe mund të shkaktojë epidemi globale.
XS
SM
MD
LG