Ndërlidhjet

PRISHTINË


“Pavarësia është fjala që përmendet rreth statusit final të Kosovës, por satusi do të varet nga rezultati i negociatave”, ka thënë sot në Prishtinë, kryesuesi i radhës i OSBE– së, Dimtrij Rupel. Sipas tij, fllimi i bisedimeve për statusin final është një zhvillim shumë pozitiv edhe për rajonin.
Rupel është takuar në Prishtinë, me presidentin Ibrahim Rugova, me anëtarët e ekipit neogociator, me shefin e UNMIK-ut Soren Jessen Petersen dhe me përfaqësuesit e serbëve të Kosovës.
Para Prishtinës Rupel ka vizituar Beogradin.
XS
SM
MD
LG