Ndërlidhjet

LONDËR


Ambasadori amerikan në Kombet e Bashkuara John Bolton tha se Shtetet e Bashkuara nuk do të përkrahin nismat për zgjerimin e Këshillit të Sigurimit me mbi 20 anëtarë. "Kjo do të rrezikonte efikasitetin e këtij organi dhe Uashingtoni vlerëson se këto përpjekje nuk do të jenë të suksesshmë" tha Bolton, gjatë një diskutimi për reformat në OKB, të mbajtur në Britaninë e Madhe.
XS
SM
MD
LG