Ndërlidhjet

MOSKË


Presidenti i Rusisë Vladimir Putin lëvdoi forcat e sigurisë për fitoren ndaj militantëve, në qytetin Nalçik.
"Është mirë që të gjitha forcat e rendit dhanë përgjigje të koordinuar dhe të fortë. Në të ardhmen do të veprojmë njëjtë ndaj atyre që rrezikojnë integritetin e Rusisë" tha Putin. Gjendja në Nalçik, raportohet të jetë e qetë. Sipas zyrtarëve, 108 persona janë vrarë në trazirat e djeshme.
XS
SM
MD
LG