Ndërlidhjet

UASHINGTON


Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës George Bush rikonfirmoi mbështetjen për Pakistanin, pas tërmetit shkatërrues atje.
"Pakistani është mik dhe Amerika do ta ndihmojë qeverinë dhe këtë komb të madh që të qëndrojë sërish në këmbët e veta" tha Bush gjatë vizitës në ambasadën e Pakistanit, në Uashington.
XS
SM
MD
LG