Ndërlidhjet

ISLAMABAD


Të paktën 38.000 persona vdiqën nga tërmeti i së shtunës së kaluar në Pakistan. Të dhënat u konfirmuan nga ministri i brendshëm Aftab Sherpao, i cili gjithashtu tha se 62.000 të tjerë janë të lënduar, kurse 3.3 milionë mbetën pa strehë. Zyrtarët e Kombeve të Bashkuara vlerësuan se do të duhet rreth një dekadë dhe miliarda dollarë për të riparuar dëmet e shkaktuara nga tërmeti.
XS
SM
MD
LG