Ndërlidhjet

Lajm i jashtëzakonshëm

BEOGRAD


Kryeministri i Serbisë, Vojisllav Koshtunica tërhoqi sot vërejtjen se dhënia e pavarësisë për Kosovën do të krijoj problem rajonal. Zoti Koshtunica deklaroi sot se është "i bindur se një zgjidhje kompromisi do të gjindet për Kosovën në formën e autonomisë substanciale". Ai mëtutje u shpreh se shpreson se Këshilli i Sigurimit i Kombeve të Bashkuara "nuk do të eksperimentoj me sovranitetin dhe integritetin territorial të një vendi demokratik".
XS
SM
MD
LG