Ndërlidhjet

ZAGREB


Austria planifikon mbajtjen e një konference për Ballkanin në pjesën e parë të vitit të ardhshëm, kur e merr presidencën e Bashkimit Evropian, tha sot presidenti i Austrisë, Heinc Fischer. Duke folur në konferencën për shtyp pas samitit të presidentëve të vendeve të Evropës Qendrore dhe Juglindore, zoti Fischer tha se në këtë tubim u pa se vendet e rajonit janë të interesuara edhe për integrimet e evropiane.
XS
SM
MD
LG