Ndërlidhjet

LONDËR


Sekretarja amerikane e Shtetit Condoleezza Rice po qëndron në Londër, për t'u takuar me kryeministrin britanik Tony Blair dhe Sekretarin e jashtëm Jack Straw. Diskutimet pritet të fokusohen në programet bërthamore të Iranit, për të cilat Shtetet e Bashkuara besojnë se po përdoren për zhvillimin e armëve atomike. Teherani i mohon këto akuza.
XS
SM
MD
LG